GEM襤 襤LE ST PETERSBURG MOSKOVA

 TUR HAREKET TAR襤H襤 :  18 TEMMUZ 

Volga Nehri  üzerinde  yapaca覺n覺z bu yolculukta Moskova ve St.Petersburg gibi Rusya’n覺n  ve Dünyan覺n iki önemli ehrini  gezip  tan覺yacak, nehir boyunca Rus tarihine tan覺kl覺k etmi  köy ve kasabalar覺  ziyaret  edeceksiniz. Yolculuk boyunca konaklayaca覺n覺z nehir gemimiz 270 yolcu kapasiteli olup ihtiyac覺n覺z olan konfora sahiptir. Tümü d覺 cepheli ve (alt güverte hariç) geni aç覺labilir penceresi olan kabinlerin hepsinde müstakil du-tuvalet, s覺cak souk klima sistemi mevcuttur, ancak takdir edersiniz ki nehir gemilerinin hacimleri fazla büyük olmad覺klar覺 için kabinleri de fazla geni deildir. Gemilerin restoran覺, günde üç öün Rus ve Avrupa mutfaklar覺ndan damak zevkinize uygun yemek seçenekleri ile hizmetinizdedir. Ayr覺ca geminin barlar覺, müzik salonu, kuaförü, hediyelik eya dükkan覺 ve geni günelenme güverteleri yolculuunuz boyunca hizmetinizde olacakt覺r. Gemi seyir halindeyken geceleriniz, konser, folklor gibi gösteriler ile renklenecek ve gündüzleri de bo vakitlerinizde Rus tarihi, Rus mutfa覺, Rus dili, Rus el sanatlar覺 ve k覺yafetleri, Rus müzii ve ark覺lar覺 hakk覺nda bilgileneceksiniz. Yol güzergah覺 boyunca geçeceiniz 17 Adet su asansörü de bu yolculuunuzu daha ilginç k覺lacakt覺r.

1.GÜN  襤STANBUL – ST PETERSBURG
Atatürk Havaliman覺 d覺 hatlar gidi terminalinde saat 11.00’da buluma. Pasaport ilemlerinden sonra saat 13.25’de Türk Havayollar覺n覺n TK 401 say覺l覺 seferi ile St.Petersburg’a hareket.17.50’de var覺ta ülkeye giri ilemlerinden sonra özel otobüsle gemiye transfer ve yerleme. K覺sa bir dinlenmeden sonra size gemi ve turlar hakk覺nda tan覺t覺m yap覺lacak. Akam yemei ve geceleme Gemide.
2.GÜN  ST PETERSBURG
Gemide sabah kahvalt覺s覺ndan sonra panoramik ehir turu. Bu turda; Alexandr Nevski Manast覺r覺, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Saray覺, Saray Meydan覺, K覺l覺k Saray, St Isaac Katedrali, Smoln覺y Manast覺r覺, Aniçkov Saray覺 ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi panoramik olarak görülecektir. Öle yemeinden sonra (gemide veya yemek paketi) Hermitage Müzesi turu ve ekstra Kanal turu. Gemiye dönü ve saat 20:00’da geminin Mandrogi’ye hareketi. Hogeldiniz kokteylinde kaptan ve gemi mürettebat覺 ile tan覺ma. Aksam yemei ve geceleme gemide.
3.GÜN  MANDROG襤
Gemide sabah kahvalt覺s覺ndan sonra yap覺lacak toplant覺da uran覺lacak limanlar, katedilecek su yollar覺, su asansörlerinin çal覺ma sistemi hakk覺nda bilgiler verilecektir. Saat 11:30da Mandrogi’ye var覺. Rengarenk Rus ahap evlerinin yer ald覺覺 yemyeil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada aç覺k havada yeillikler içinde yürüyü yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahap binalar içinde yer alan hediyelik eya maazalar覺n覺 ve hediyelik eya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada ayn覺 zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur. Öle yemeinin ard覺ndan (k覺y覺da veya gemide) Saat 15:00’da Geminin Kiji’ye hareketi. Gemide çeitli etkinlikler. Akam yemei ve geceleme gemide.
4.GÜN  K襤J襤
Gemide sabah kahvalt覺s覺ndan sonra saat 08:00’da Kiji’ye var覺. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir aç覺k hava müzesi olup Unesco’nun Dünya Kültür Miras覺 listesindedir. Yürüyerek yap覺lacak turda, 22 kubbesiyle bir Peri masal覺 görüntüsünde olan hiç çivi kullan覺lmadan yap覺lm覺 ahap Tecelli kilisesini, tümü ahap eski Rus köy evlerini ve köylülerin yaant覺lar覺n覺 göreceksiniz. Turun bitiminde Ada’da serbest zaman. Saat 11:00’da Geminin Goritsi’ye hareketi. Öle ve akam yemei ve geceleme gemide.
5.GÜN  GOR襤TS襤
Gemide sabah kahvalt覺s覺ndan sonra saat 12:00’da Goritsi’ye var覺 ve Aziz Kiril Manast覺r覺 gezisi için otobüs ile Kiril Kasabas覺’na hareket. Gemide öle yemei. Saat 15:30’da geminin hareketi. Gemide çeitli etkinlikler.  Akam yemei ve geceleme gemide.


 6.GÜN  YAROSLAVL
Gemide sabah kahvalt覺s覺ndan sonra serbest zaman. Gemide öle yemei ve 15.00’da Yaroslavl’a var覺ta özel otobüsle yap覺lacak turumuzda Transfigürasyon Manast覺r覺, ehir meydan覺, Volga ve Kotorosol nehirlerinin kordonu görülecektir. ehir merkezinde serbest zamandan sonra gemiye dönü ve saat 19.00’da geminin hareketi. Akam yemei ve geceleme Gemide.
7.GÜN  UGL襤Ç
Gemide sabah kahvalt覺s覺ndan sonra saat 08:30’da Ugliç’e var覺. Volga k覺y覺s覺nda bulunan bu irin ehirde yürüyerek yap覺lacak olan turda, eski Kremlin meydan覺ndaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’覺n olu Dimitri’nin 9 ya覺nda iken öldüü yerde yap覺lm覺 olan Dimitri Kan Kilisesini göreceksiniz. Turun ard覺ndan Al覺veri için serbest zaman. Saat 12:00’da Geminin Moskova’ya hareketi ve öle yemei. Gemide çeitli etkinlikler. Bu akam geminin nehir üzerinde geçirecei son gece olduu için Kaptan覺n Gala Yemei ile a覺rlanacaks覺n覺z. Geceleme gemide.
8.GÜN  MOSKOVA
Gemide sabah kahvalt覺s覺ndan sonra serbest zaman ve öle yemei. Saat 13:00’ de Moskova’ya var覺. Özel otobüsle yap覺lacak panoramik ehir turunda; Leningrad Caddesi, Avrupa’n覺n en yüksek binalar覺ndan Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binas覺, Boloy Tiyatrosu, Lubyanka Meydan覺, KGB merkez binas覺, K覺z覺l Meydan, GUM al覺veri merkezi, Kurtar覺c覺 襤sa Katedrali görülecek yerler aras覺ndad覺r.. Gemide akam yemei. Akam ekstra I覺klar alt覺nda Moskova turu. Geceleme gemide.
9.GÜN  MOSKOVA
Gemide sabah kahvalt覺s覺n覺n ard覺ndan Kremlin turu. Öle yemeinden sonra (gemide veya yemek paketi) ekstra yap覺lacak olan dünyaca ünlü Moskova Metrosu+Arbat turlar覺na kat覺lma imkan覺. Akam yemei ve geceleme gemide. Bu akam arzu eden misafirler Rusya’n覺n uluslararas覺 üne sahip Kostroma Grubu’nun dans ve müzik gösterisini izleyebilirler (extra).
10.GÜN  MOSKOVA- 襤STANBUL
Gemide sabah kahvalt覺dan sonra ekstra Borodino panoramas覺 + Novodeviçi turlar覺.(Kamaralar覺n yeni gelecek olan gruba haz覺rlanmas覺 için en geç saat 10.00da boalt覺lmas覺 gerekmektedir.) Tur sonras覺 havaalan覺na transfer ve Türk Hava yollar覺n覺n TK 416 say覺l覺 seferi ile saat 18.25’de 襤stanbul’a hareket. Saat 20.40’da 襤stanbul’a var覺. Gezimizin sonu.
         


 Limanlara var覺 ve hareket saatleri nehir trafiine göre deiebilir.
 Moskova ve St. Petersburg’daki tur programlar覺n覺n günleri müze ve ören yerlerine bal覺 olarak yer deitirebilir.
 Moskova ve St.Petersburg’da Liman ile ehir merkezi aras覺ndaki mesafe uzak olduu için zaman kazanmak amac覺yla öle yemekleri gemide olmay覺p yemek paketi olarak verilebilir.
 Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akam yemei ile balar, son gün kahvalt覺 ile sona erer.

GÜVERTE KAB襤N C襤NS襤 KLLBAI
Alt Güverte 3 Yatakl覺 1399EURO
Ana Güverte 2 Yatakl覺 1499EURO
Üst Güverte 2 Yatakl覺 1599EURO
F覺l覺ka Güverte 2 Yatakl覺 1669EURO
F覺l覺ka Güverte 1 Yatakl覺 2079EURO
Jun覺or Su覺te/Filika GV 2 Yatakl覺 2119EURO
Vize   70EURO

ÜCRETE DAH襤L OLAN H襤ZMETLER  
-  THY ile 襤stanbul-Moskova/Moskova -襤stanbul ekonomi s覺n覺f uçak bileti
-   Havaalan覺 ve Liman Vergileri,
-  Uçakta kii ba覺 20kg bagaj ta覺ma hakk覺(üstü ücrete tabidir)
-  Havaalan覺-Gemi-Havaalan覺 özel otobüs transferi
-  Gemide bagaj ta覺ma hizmeti
-  Gemide 9 gece 10 gün tam pansiyon konaklama
-  Moskova ve St.Petersburg’da yar覺m gün panoramik ehir turu
-  Nehir güzergah覺nda uran覺lan limanlardaki turlar
-  Moskova’da Kremlin + 2 Katedral gezisi
-  St Petersburg’da Hermitage Müzesi ziyareti  
-  Gemide Ho geldiniz kokteyli ve Kaptan覺n Gala Yemei
-  Kaptan kökü ziyareti
-  Gemide tüm yemeklerde  çay kahve servisi
-  Gemideki Konser,gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus ark覺lar覺
    dersi, Rus Danslar覺 dersi, Rus Halk sanatlar覺, kostümleri ve ahap hediyelik eyalar覺n
    tarihçeleri ve yap覺l覺lar覺 hakk覺nda bilgi.
-  TÜRKÇE rehberlik ve refakat hizmetleri

ÜCRETE DAH襤L OLMAYAN H襤ZMETLER
-  Ekstra turlar, ahsi harcamalar
-  Bahiler (Gemi personeline verilecek bahiler kii ba覺 45 Euro olup gemide toplanacakt覺r.)
-  Gemide alkollü ve alkolsüz içecekler,ie su
-  Dahil olduu belirtilmemi tüm hizmetler
-  Yurt D覺覺 ç覺k覺 harc覺 15 TL (Yurt d覺覺 c覺k覺 harclar覺n覺 seyahat öncesi ilgili bankalara yat覺rman覺z gerekmektedir.)
-  Vize için en az 6 ay geçerlilii olan ve hiçbir ekilde zedelenmemi pasaport+
   2 adet orijinal resim gereklidir.